Myślisz o tym, aby podzielić się swoja specjalistyczną wiedzą lub wizjami artystycznymi? Nadszedł Twój czas na stworzenie bloga. To świetna form dzielenia się swoimi przemyśleniami i działaniami z innymi. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z taką formą publikowania treści, ze pewnością zastanawiasz się, jak założyć bloga. Poniżej przedstawimy informację, które pomogą Ci przejść bezboleśnie przez ten etap, tak że nie odczujesz żadnych trudności w związku z tą czynnością. Artykuł ten przybliży Ci prosty sposób na założenie bloga.

Dlaczego zakładać bloga?

Przed rozpoczęciem działań, zmierzających ku założeniu swojego miejsca w sieci, warto zadać sobie pytanie czy taka forma spełni nasze oczekiwania. Dlaczego decydujemy się na udostępnianie treści w takiej formie a nie innej? Może warto pomyśleć nad innymi platformami, jeżeli chcemy publikować np. tylko zdjęcia. Warto zadać sobie kilka podstawowych pytań, aby oszczędzić sobie mnóstwo czasu. Generalnie założenie bloga, może pomóc Ci w kilku rzeczach, a są to m.in.:

Potrzeba pisania (dzielenie się swoimi przemyśleniami z innymi) – głównym powodem założenia pierwszych blogów, była właśnie chęć wymiany doświadczeń z innymi. Jeżeli nie myślisz o blogu, jako źródle zarobku, to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby go założyć i publikować treść, która siedzi Ci w głowie. Możesz opisać swoją historię, swoje wątpliwości, czy skupić się koło jakiegoś wątku, który będziesz rozmawiał z innymi, tworząc społeczność ludzi, myślących podobnie.

blog strona internetowa social media
fot. pixabay.com

Zarabianie na wiedzy specjalistycznej – nie jest rzeczą odkrywczą to, że czołowi blogerzy zarabiają spore sumy pieniędzy. Jeżeli Twoja wiedza skupia się wokół jakiegoś niszowego tematu, jest duża szansa, że Twój blog odniesie sukces. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli robimy coś dobrze i lepiej niż przeciętne osoby, możemy na tym zarabiać. Nie muszą być to jakieś szczególne umiejętności. Wystarczą dobrej jakości treści okraszone pięknymi fotografiami i publikacja postów w unikalny sposób, a grono odbiorców zawsze będzie chętnie wracało do sprawdzenia nowości na Twojej stronie.

Promowanie swojego biznesu – blog daje niesamowite możliwości nie tylko osobom fizycznym, ale i właścicielom firm. Dzięki rzetelnemu prowadzeniu swojej strony, możemy dotrzeć do większej rzeszy użytkowników, za sprawą niskich kosztów. Jest to o wiele bardziej opłacalna forma promocji, niż tradycyjne reklamy. Lecz nie ma nic za nic. Musimy dzielić się treścią specjalistyczną, która będzie dla czytelnika niezwykle wartościowa, a w jego oczach staniemy się ekspertem. Wtedy to jest duża szansa, że skorzysta on z naszych usług i podzieli się dalej linkiem do naszego bloga, co może pomóc nam w zdobywaniu kolejnych klientów.

Jeżeli Twoje miejsce lokuje się gdzieś w wyżej zawartych opisach to świetnie. Jeżeli masz jeszcze inny, bardziej oryginalny pomysł – jeszcze lepiej. Kreatywność i dobre pomysły zawsze są w cenie!

Gdzie założyć bloga?

Obecnie w internecie mamy szereg platform, które mogą pomóc Ci w stworzeniu bloga. Spośród popularnych wyróżniamy takie witryny jak WordPress, Medium, Wix czy Blogger. Wszystkie mają swoje plusy i minusy, lecz WordPress wydaje się mieć najwięcej zalet. Swoją popularność zyskał nie tylko wśród bloggerów, lecz osób które z jakiegoś powodu chcą mieć własną stronę internetową. Jest to strona, która wyróżnia się funkcjonalnością, łatwością w obsłudze, a co najważniejsze z punktu prowadzenia bloga – skupia bardzo dużą społeczność użytkowników, którzy wprowadzają i dzielą się nowymi narzędziami, pomysłami i rozszerzeniami, ku poprawie możliwości i aspektów wizualnych witryny.

Ile kosztuje założenie bloga?

blog strona internetowa social media
fot. pixabay.com

Tak jak z wszystkimi usługami tego typu, stworzenie bloga może być płatne albo darmowe. Na szczęście prowadzenie bloga nie jest związane z dużymi kosztami. Aby móc spać spokojnie, wszystko czego potrzebujesz to hosting wraz z domeną, to roczny koszt rzędu 140zł. Przez pierwszy okres prowadzenia bloga, to niewielka kwota, która pomoże Ci systematycznie rozwinąć bloga. Wraz z jego rozwojem, możesz wprowadzać dodatkowe opcję i miejsca hostingowe.

Jak złożyć bloga – podsumowanie

– wybierz hosting (serwer, na którym będzie Twoja strona) i domenę bloga (nazwę witryny),

– zainstaluj blog np. WordPress,

– i tyle! Opublikuj swój pierwszy post,

– systematycznie publikuj treść i angażuj użytkowników.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here