Jest kilka różnych sposobów na to, aby zapisać interesujące nas materiały wideo na dysku. Ten artykuł przybliży tą tematykę i pozwoli wybrać sposób, który jest najwygodniejszy. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą obejrzeć interesującą treść nawet po zniknięciu z platformy, lub dotarcia do miejsca, w którym nie ma dostępu do internetu. Zanim jednak przejdziemy do tego, jak pobrać film z YouTube odpowiedzmy sobie na jedno ważne pytanie.

Czy pobieranie z YouTube jest legalne?

youtube ściąganie film muzyka
fot. pixabay.com

Zanim zdecydujemy się na pobranie interesującego nas wideo , musi poruszyć ważną kwestię, dotyczącą prawa autorskiego. Polskie prawo wyraźne wskazuje co jest dozwolone, a co nie. Pobieranie rozpowszechnionych filmów, które są dostępne na popularnych platformach są legalne, jeśli film lub inny materiał został udostępniony przez jego twórcę lub właściciela prawd autorskich. Może być do np. kanał muzycznej wytwórni.

Pobieranie będzie nielegalne wtedy, gdy wideo zostało opublikowane niezależnie od właściciela praw autorskich.

Aby postępować zgodnie z prawem, nie należy również udostępniać ani dzielić się pobraną treścią z innymi użytkownikami. Zabronione jest publikowanie takich filmów na różnych platformach czy wykorzystywanie komercyjne takiego pliku. Można pozostawić go jedynie do swojego użytku.

Jak pobrać film z YouTube?

Jeżeli umówiliśmy już kwestię prawne i jest to dla nas zrozumiałe, możemy przejść do następnego etapu. Są to sposoby, którymi możemy posłużyć się, aby bezpiecznie pobrać film z YouTube. Mogą to być teledyski, filmy czy pliki MP3, które zapisane są na dyskach tej platformy.

Najlepszym i najprostszym sposobem jest skorzystanie z programu, które oferują ściągnięcie wideo z YouTube. Jest ich co najmniej kilka, a poniżej przedstawimy kilka z nich.

4K Video Downloader

Jednym z najbardziej popularnych programów do pobierania filmów z YouTube jest 4K Video Downloader. Jest to zaawansowana aplikacja, która jest wygodna i intuicyjna w obsłudze. Jak pobrać treści z platformy za pomocą tego programu?

Na początku pobieramy i instalujemy program 4K Video Downloader

Po zainstalowaniu, otwieramy program i kopiujemy link do interesującego nas filmu

Wklejamy WKLEJ LINK z opcji na górze menu. Następnie wybieramy format, jakość nagrania oraz miejsce, w którym będzie zapisany na dysku. Klikamy pobierz i… to wszystko. Od teraz możemy cieszyć oczy naszym ulubionym filmem.

KeepVid

KeepVid, to z kolei nie wymaga instalowania go na dysku. To program działający w przeglądarce internetowej, który również jest bardzo łatwy w obsłudze. Jak pobrać film z YouTube za jego pomocą?

Tak jak poprzednio kopiujemy link do filmu, który nas interesuje. Następnie wchodzimy na stronę https://keepvid.pro i wklejamy tam odnośnik do wideo. Wciskamy DOWNLOAD NOW. Możemy również skorzystać z opcji BEST DOWNLOAD, która pozwoli na pobranie filmu w najlepszej jakości, z dźwiękiem, bez dźwięku, lub sam dźwięk. Treść automatycznie zapisze się w folderze POBRANE, lub innym domyślnym.

SaveMedia

SaveMedia działa również na bardzo podobnych zasadach. Aby uzyskać interesującą nas treść, musimy kolejno:

– skopiować link i wejść na stronę https://savemedia.website

– wkleić link w górnej części strony i nacisnąć przycisk DOWNLOAD,

Mamy możliwość pobrania filmu w jakości HD lub niższych. Po pobraniu film otworzy nam się w odtwarzaczu sieciowym. Klikamy prawnym przyciskiem myszy, wybieramy – ZAPISZ WIDEO JAKO i wybieramy docelową lokalizację treści.

YouTube Downloader Lite

youtube ściąganie film muzyka
fot. pixabay.com

Następnym programem, który umożliwia prosty i szybki sposób pobierania filmów z tytułowej platformy. Wymaga on instalacji, ponieważ jest to dodatek do przeglądarek internetowych. Jak go użyć?

Na początku pobieramy rozszerzenie, które dostępne jest na przeglądarki Firefox. Użytkownicy przeglądarki Chrome, niestety nie mogą skorzystać z takiej opcji, z racji ograniczeń, które zostało nałożone przez Google. Włączamy film , który nas interesuje. Przez łapkami oceny filmu znajdziesz dodatkowy przycisk, który umożliwia pobieranie. Wciskamy go, następnie wybierając jakość filmu. Następuje pobieranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here