Jak wygląda badanie dermatoskopowe?

0
678

Schorzenia dermatologiczne są niezwykle powszechne. Praktycznie każda osoba chociaż raz w życiu zmagała się z różnego rodzaju problemem, dotyczącym skóry, włosów lub paznokci. Choć nie każdy z takich przypadków jest na tyle poważny, aby konieczna była konsultacja dermatologa, zawsze warto jest rozważyć tę opcję. Dobry lekarz dermatolog może pomóc szybko zdiagnozować i wyleczyć wiele dziwnych objawów, tym samym często powstrzymując rozwój choroby.

Do lekarza dermatologa trafiają przede wszystkim osoby, które zmagają się z poważnymi reakcjami alergicznymi, a także z chorobami przewlekłymi takimi jak trądzik, egzema lub łuszczyca. Oprócz tego dermatolog jest lekarzem, który odpowiada za identyfikację i badanie podejrzanych zmian skórnych. Praktycznie każda osoba ma na swoim ciele pewną liczbę znamion i pieprzyków. Zazwyczaj są one całkowicie niegroźne i często występują już od urodzenia, lub powstają w wyniku opalania. Jednakże jeżeli dana zmiana zaczyna rosnąc lub zmienia kształt, istnieje niebezpieczeństwo, że nabiera charakteru złośliwego. Nowotwory skóry są niezwykle groźne i szybko powodują przerzuty, które ostatecznie sprawiają, że choroba staje się nieuleczalna. Dlatego też ważne jest, aby starannie śledzić to, co dzieje się ze znamionami na ciele i w razie potrzeby skorzystać z pomocy dermatologa.

Czym jest badanie dermatoskopowe?

Dermatoskopia to badanie, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób. Tymczasem termin ten określa nic innego jak badanie, które pozwala na profesjonalną ocenę zmian skórnych u pacjenta. Każdy dermatolog wykonuje tego typu test. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym jak wygląda badanie dermatoskopowe i czy jest ono bolesne to warto odwiedzić stronę internetową wrosinski.pl. Jest to strona popularnej kliniki medycyny estetycznej z Poznania. Pracuje tam świetna kadra lekarzy dermatologów, z których każdy oferuje badania dermatoskopowe dla pacjentów z poważnymi zmianami skórnymi.

Czy badanie dermatoskopowe jest bolesne?

Badanie dermatoskopowe jest kompletnie bezbolesne i nieinwazyjne. Wymaga użycia urządzenia optycznego, które pozwala powiększyć zmiany skórne i tym samym umożliwia ich dokładne obejrzenie przez doświadczonego dermatologa. Duże powiększenie i oświetlenie przez lampę sprawia, że rozkład barwnika w obrębie danego znamienia jest łatwiejszy do przestudiowania. Tym samym lekarz może określić, czy są powody do niepokoju i dalszych badań. W wielu przypadkach dermatoskopia pozwala na to, aby uniknąć biopsji i innych niepotrzebnych testów, które zwiększają stres i niepokój u pacjenta. Jest to zatem bardzo przydatne narzędzie diagnostyczne.

W Aestetic Clinic każdy pacjent może liczyć na konsultację ze świetnym dermatologiem, a także szereg badań, w tym dermatoskopię. Klinika ta ma świetną opinię wśród swoich pacjentów, co potwierdza wysoki standard oferowanych tam usług. Dużo pacjentów chwali to miejsce także z powodu przyjemnej atmosfery, jaka panuje tam podczas każdej wizyty. Jeżeli zatem ktoś pragnie udać się na badanie dermatoskopowe w Poznaniu to na pewno powinien wybrać Aestetic Clinic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here