Wielu z nas marzy o płaskim, wyrzeźbionym brzuchu. Większość osób myśli o takim stanie rzeczy, jak o nieosiągalnym celu, który potrafią osiągnąć tylko osoby wysoko zmotywowane i spędzające na siłowni długie godziny. Te błędne założenia sprawiają, że tracimy cały zapał do przemiany lub decydujemy się na drastyczne, niesprawdzone metody, które mogą wywołać groźne dla zdrowia skutki. Tymczasem rozwiązanie jest dość proste. Można schudnąć z brzucha w dość szybkim tempie bez wielkich wyrzeczeń i forsownych treningów. Wystarczy, że wprowadzimy w życie kilka zasad, które pomogą nam pozbyć się zbędnego balastu.

Jak szybko schudnąć z brzucha?

odchudzanie dieta zdrowie
fot. pixabay.com

Dieta i ćwiczenia to podstawa, jeżeli chcemy schudnąć z boczków. Dieta na płaski brzuch, wcale nie musi być nadzwyczaj restrykcyjna. Ćwiczenia również powinny opierać się o jak najprostsze formy aktywności jak bieganie, jazda na rowerze czy spacer. Należy pamiętać o tym, że szybkie chudnięcie prawie zawsze kończy się efektem jo-jo. Nastawmy się na długofalową współpracę z naszym ciałem, to nie jest wyścig. Wprowadźmy do naszego jadłospisu dobre nawyki, które zostaną z nami na dłużej. Trzymajmy się również zasad zdrowego stylu życia, dzięki czemu utrzymamy piękną sylwetkę na lata.

Otyłość brzuszna – przyczyny

Przyczyn zgromadzenia tłuszczu w okolicy brzucha może być wiele. Spośród najbardziej popularnych to zła dieta, stres, podjadanie między posiłkami, brak aktywności fizycznej. Często nie zdajemy sobie sprawy, że szybko tyjemy. Niestety zbędny balast, bardzo łatwo nabyć, ciężej go później zrzucić. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, które odpowiadają na pytanie – jak pozbyć się oponki. Wypróbuj je, a przekonasz się, że płaski brzuch, to nie tylko domena, silnych i wysportowanych osób, lecz figura, którą może nabyć każdy, przy pomocy odrobiny motywacji.

Dieta na płaski brzuch

odchudzanie dieta zdrowie
fot. pixabay.com

Odpowiadając na pytanie, które zadaje większość osób – jak szybko schudnąć z brzucha, możemy odpowiedzieć w jeden możliwy sposób. Wszystko zaczyna się w kuchni. To odpowiednie wybory żywieniowe umożliwiają nam skuteczne rozprawienie się z naszym tłuszczykiem. Produkty, które na co dzień umieszczamy na naszym talerzu, warunkują to jak wyglądamy.
Najbardziej korzystną sytuacją jest wybór produktów, które sprzyjają pobudzanie metabolizmu. Są to produkty ostre jak papryczka chili, grejpfrut, ciemne pieczywo czy makarony. Dodatki jak cynamon, zielona herbata.

Wybierajmy produkty z niskim IG. Tylko one zagwarantują nam uczucie sytości na bardzo długo, co wyeliminuje chęć sięgnięcia po niezdrowe przekąski między posiłkami.

Dieta na brzuch, powinna być obfita w zdrowe produkty, jak chude mięso, ryby, jajka, chudy nabiał, warzywa i owoce, orzechy, oliwa. Spośród produktów, które powinniśmy z niej wykluczyć to wysokoprzetworzone produkty jak: fast-foody, wszelkie słodkości, masło, ser, słodkie napoje gazowane, alkohol.

Już samo wyeliminowanie niezdrowych produktów z naszej diety, spowoduje znaczną poprawę samopoczucia i drobne zmiany w sylwetce.

Aktywność fizyczna – niezbędna aby schudnąć z brzucha

Kolejnym istotnym czynnikiem, wpływającym na pozbycie się oponki to umiarkowana i regularna aktywność fizyczna. Dieta na płaski brzuch jest podstawą, jednak jej niezbędnym uzupełnieniem jest ruch.
Wbrew powszechnym opiniom, wcale nie musimy wydawać fortuny na siłownie i trenerów personalnych. Nadmiar tłuszczu, zlokalizowany na naszym brzuchu, pochodzi zazwyczaj z bezczynności i obżarstwa. Wystarczy wprowadzić drobne aktywności jak bieg, jazda na rowerze, basen, nordic-walking. O tym jak biegać żeby schudnąć, piszemy w osobnym artykule.

Należy pamiętać, że tłuszcz schodzi równomiernie z całego ciała. Nie da się schudnąć tylko z jednej partii. Wybierzmy więc aktywność, w której czujemy się dobrze i która angażuje jak najwięcej mięśni, co sprawi że będzie również najefektywniej spalać tłuszcz.

Aktywności wyżej wymienione, powinniśmy stosować 3-4 razy w tygodniu po ok. 20-30 minut. Taki trening można uzupełnić również ćwiczeniami siłowymi, aby wzmocnić strukturę naszych mięśni, co spotęguje efekt smukłej sylwetki.

Inne bardzo ważne kwestię, na które powinniśmy uważać to sen (ok. 8h), odpowiedni odpoczynek, wyeliminowanie stresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here