Szybkie tempo rozwoju technologii, sprawiło że dostęp do literatury jest większy niż kiedykolwiek. Książki w wersji elektronicznej, stały się tak samo popularne jak ich papierowe odpowiedniki. Dzięki temu powstały biblioteki cyfrowe oraz miejsca, gdzie z powodzeniem możemy nabyć całkowicie darmowe i co równie bardzo ważne legalne ebooki. Poniżej przedstawimy krótki przewodnik po takich miejscach.

ebook książka
pixabay.com

Gdzie można nabyć ebooki za darmo?

Miejscem najczęstszego nabywania książek w wersji elektronicznej są oczywiście e-księgarnie. Nierzadko warto sięgnąć po ciekawe i wartościowe nowości, aby móc cieszyć się nimi na elektronicznym sprzęcie jak laptop czy czytnik e-booków. Bardzo popularną alternatywą stały się miejsca, z których możemy pobrać całkowicie legalnie i za darmo wersje elektroniczne dzieł literackich.

Sprawdź również jak znaleźć zagubiony telefon

Ebooki dostępne są często na stronach wydawnictw, które je oferują. Jeżeli najdą nas jakiekolwiek wątpliwości, czy strona którą odwiedzamy działa legalnie, możemy zweryfikować to w Bazie legalnych Źródeł, gdzie znajdują się witryny działające zgodnie z prawem.

Darmowe ebooki 

Poniżej wymienimy najciekawsze miejsca w sieci, które oferują darmowe ebooki. Są to:

Wolnelektury.pl – cechuje się rozbudowaną bazą zarówno lektur szkolnych, jak i klasycznych dzieł literackich. E-książki dostępne są w różnych formatach, m.in. PDF czy MOBI, dzięki czemu z pewnością każdy fan czytania znajdzie coś dla siebie. Dzieła tam występujące są darmowe, przeważnie z powodu wygaśnięcia do nich praw autorskich. Zebrano je w jednym miejscu z inicjatywy Fundacji Nowoczesna Polska.

Najpierwprzeczytaj.pl – jest to strona, z które bez problemu pobierzesz darmowe ebooki oraz udostępnisz je innym. Jedynym wymogiem korzystania ze strony, jest recenzja pobranej e-książki, dzięki czemu możemy poczuć się jak krytych literacki. Witryna ta promuje przede wszystkim pisarzy, którzy nie są zbyt popularni w świecie komercyjnego pisania. Istnieje tu też opcja wsparcia działalności danego autora, poprzez przekazania mu dowolnej kwoty w postaci darowizny.

Sprawdź również telefony do 500 złotych

epnp.pl – e-Publikacje Nauki Polskiej, są to zbiory naukowych publikacji, które wydawane są przez polskie uczelnie, towarzystwa i stowarzyszenia, instytuty naukowe oraz muzea. Przeznaczeniem tej bazy jest umożliwienie dostępu to dzieł, których zdobycie jest zazwyczaj bardzo trudne. Znajdziemy tutaj również ofertę darmowych ebooków do pobrania.

Publiczne biblioteki w wielu miastach również posiadają w swojej ofercie możliwość darmowego dostępu do ebooków. Jedynym wymogiem zazwyczaj jest karta biblioteczna.

Bardzo może cieszyć fakt, że rynek elektronicznych książek w Polsce ciągle rośnie. Ebooki cieszą się coraz większą popularnością, co oznacza że rodacy chętnie po nie sięgają. Powszechna dostępność do bezpłatnych ebooków z pewnością będzie czynnikiem ciągle zwiększającym wzrost popularności takiej formy czytelnictwa. Możemy więc z czystym sumieniem stwierdzić, że powszechnie stosowana na każdym kroku elektronika wcale nie powoduje, że czytamy mniej. Robimy to po prostu coraz częściej w innej formie. Liczymy na to, że taka tendencja cały czas będzie pięła się ku górze, a dostęp do internetowych księgarni będzie jeszcze łatwiejszy. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. W większości przypadków, w celu pobrania interesującej nas pozycji, istnieje konieczność rejestracji na stronie księgarni.

Księgarnie online z ebookami do pobrania za darmo:

ebook książka
pixabay.com

woblink.com

Legimi.pl

ebookpoint.pl

bookto.pl

swiatebookow.pl

nexto.pl

publio.pl

virtualo.pl

Gutenberg

Zapraszamy również do przeczytania jaki telefon do 1000 złotych kupić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here