Depilator laserowy – czy warto kupić?

Maszynki do golenia, plastry czy sam wosk są zmorą większości kobiet. Ciągle odrastające włosy po depilacji w bardzo krótkim czasie, są bardzo denerwujące, a konieczność ciągłej depilacji bardzo uciążliwe. Każda z Pań marzy o gładkiej, idealnej skórze między innymi na nogach. W związku z tym, bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkie zabiegi laserowe, mające na celu rozprawić się z odrastającymi włoskami na długi czas.

Gabinety kosmetyczne oferują te zabiegi, przy pomocy wysokiej jakości sprzętu, który obsługuje wykwalifikowany personel. Producenci jednak podchwycili temat i stworzyli produkty, które pozwalają na samodzielną depilację, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba do tego być specjalistą, należy tylko przestrzegać kilku zasad. Czy jednak depilatory laserowe, o których mowa są w stanie zastąpić profesjonalny sprzęt stosowany w salonach?

depilator depilacja
pixabay.com

Dostępność tego typu urządzeń w praktycznie każdym sklepie ze sprzętem elektronicznym sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na ich zakup. Laserowe depilatory, można nabyć w miejscach ze sprzętem AGD i według producentów cechują się takim samym bezpieczeństwem stosowania, jak te rodem z salonów kosmetycznych. Co je odróżnia, to zazwyczaj słabsza moc. W praktyce oznacza to, że musimy wykonać nieco więcej zabiegów, do otrzymania pożądanego efektu. Należy jednak pamiętać, że za urządzenie płacimy tylko raz, a zabiegi możemy wykonywać kiedy tylko chcemy.

Depilator laserowy – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Różnica pomiędzy poszczególnymi depilatorami laserowymi dotyczy zazwyczaj mocy urządzenia. Słabsze wersje stworzone są raczej z myślą o usuwaniu mniejszych, pojedynczych włosków, zaś te o większej mocy, mogą jednorazowo usunąć nawet powyżej stu włosków. Decydując się na zakup tego sprzętu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wagę, poręczność, częstotliwość wytwarzanych impulsów i szerokość obsługiwanej powierzchni.

Jak działa depilator laserowy?

Praca tych urządzeń opiera się na zasadzie emitowania promieniowania laserowego, który cechuje się określoną długością fal. Podczas dotarcia fal do skóry, zostają one wchłonięte przez barwnik, co powoduje degradacje meszków włosów. Następuje usunięcie włosków na stałe, a te które jeszcze nie wyrosły można usunąć podczas kolejnych zabiegów.

Sposób działania depilatorów laserowych opiera się o zjawisko fototermolizy. Charakteryzuje się ono emitowaniem wiązki światła, która z kolei trafia do cebulki włosa, skutecznie ją niszcząc. Sprzęt tego typu jest przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia użytkownika, poprzez działanie powierzchniowe. Aby zabieg depilacji domowej był skuteczny, należy kilkukrotnie powtarzać czynność. Największą skuteczność tej czynności odniosą osoby z ciemnym owłosieniem przy jasnej karnacji, z racji posiadania przez te osoby dużej ilości barwnika znajdującego się w cebulkach – melatoniny.

Depilator laserowy – zalety i wady

nogi depilacja
pixabay.com

Urządzenia tego typu w przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, zapewniają trwałe efekty. Sam zabieg nie jest zbyt bardzo czasochłonny, a przy tym mało bolesny. Cały proces tak jak wcześniej już zostało wspomniane jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga częstego powtarzania, jak jest to w przypadku używania zwykłych maszynek do golenia. Sam sprzęt jest bardzo żywotny i zapewnia długą, bezproblemową pracę. Inwestycja w taki zakup więc będzie długofalowa.

Spośród wad urządzenia można wyróżnić nieco dłuższy czas oczekiwania na pożądane rezultaty u osób z dużym i gęstym owłosieniem. Na początku pomiędzy kolejnymi sesjami należy pamiętać o zwykłym goleniu.

Ostatecznym argumentem przemawiającym za lub przeciw kupnie tego urządzenia jest oczywiście cena. Szeroki wybór tego typu asortymentu jednak sprawi, że każdy znajdzie coś na własną kieszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here