Czy tabletki na odchudzanie działają? To może Cię zaskoczyć

Chudnięcie bez diety, aktywności fizycznej i innych wyrzeczeń, to dla wielu z nas marzenie. Producenci różnych suplementów to rozumieją, dlatego prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i ich zdaniem skuteczniejszych tabletek na odchudzanie. Niektóre z nich blokują apetyt, inne wchłanianie tłuszczu, a inne poprawiają przemianę materii. Tak twierdzą twórcy tych środków. Czy faktycznie tak jest? Czy tabletki na odchudzanie działają? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
Generalnie suplementy na odchudzanie, które dostaniemy czy w aptece czy w specjalistycznych sklepach, dzielą się na kilka kategorii. Są to:
– tabletki na odchudzanie zmniejszające apetyt,
– środki odchudzające, zmniejszające wchłanianie tłuszczu,
– suplementy na odchudzanie, które zwiększają temperaturę ciała.
W zależności od specyfiku, na który się zdecydujemy, otrzymamy inne działanie.
Działanie tabletek na odchudzanie
Środki odchudzające, hamujące apetyt, są często na celowniku zwłaszcza kobiet, które pragną zgubić oponkę na brzuchu. Działają one przez to, że za pomocą dużej absorpcji wody, pęcznieją w żołądku, co wywołuje uczucie sytości i zmniejszają łaknienie. Przyjmuje się je na ok. 30 minut przed spodziewanym posiłkiem i popija dużą ilością wody mineralnej.
Tabletki odchudzające, zmniejszające wchłanianie tłuszczów, wiążą specyfik z tłuszczem w układzie pokarmowym. Dzięki temu możliwe jest usunięcie jego nadmiaru wraz ze stolcem. Środki te skutecznie ograniczają wchłanianie tłuszczów, co może powodować zmniejszenie przyswajalności witamin, które są w nim rozpuszczalne, np. A, D, E i K. Przyjmując je, należy pić duże ilości wody.
Suplementy odchudzające, które zwiększają ciepło w organizmie, pomagają bardziej efektywnie spalić tłuszcz i poprawić tempo metabolizmu. Niestety takie specyfiki wywołują często szybszą akcję serca i wywołują wzrost ciśnienia tętniczego, co może powodować różne powikłania u osób ze schorzeniami układu krwionośnego czy serca.
Każdy ze środków ma swoje plusy i minusy. Niestety często dochodzi do sytuacji, gdy wady, przewyższają zalety leków, a utrata zbędnych kilogramów jest chwilowa lub nie ma jej w ogóle.
Dietetycy, lekarze i trenerzy sportowi są zgodni w kwestii, co do takich środków. Szybka utrata wagi, spowodowana jest w większości przypadków utratą wody z organizmu. Owszem, tracimy kilogramy i czujemy się lżej, lecz jest to efekt bardzo złudny i krótkotrwały. Trwałe zgubienie wagi, polega na utracie tłuszczu w naszym ciele. Przy pomocy samych tabletek na odchudzanie, nie jest to możliwe. Jeżeli zależy nam na trwałym schudnięciu, bez efektu jo-jo, powinniśmy postawić na skuteczne i podstawowe metody, czyli ruch i zbilansowana dieta. Wszystkie inne sposoby, jak tabletki odchudzające, w razie ostateczności, powinny stanowić tylko dodatek.
Naturalne tabletki na odchudzanie
Są jednak składniki tabletek, które wykazują pomoc w odchudzaniu i charakteryzują się naturalnym pochodzeniem. Jeżeli naprawdę widzimy konieczność stosowania takiego wspomagania wybierzemy suplementy, zawierające w składzie głównie:
– kofeinę,
– guaranę
– błonnik pokarmowy,
– zieloną herbatę,
– fasolaminę,
– chrom
Przed wyborem suplementu, koniecznie należy dokładnie zapoznać się z ulotką, a w razie wątpliwości udać się do specjalisty. Należy również uważać, jeżeli przyjmujemy inne tabletki.

Tabletki czy dieta na odchudzanie?
Tak jak wcześniej zostało wspomniane, najskuteczniejszym i najlepszym sposobem na zdrowe i długotrwałe odchudzanie jest aktywność fizyczna i dieta. Nie oznacza to stosowanie drastycznych wyrzeczeń i jedzenia w kółko warzyw i chudego mięsa. Nie musisz również forsować się co dziennie długimi treningami na siłowni. Wystarczy, że wprowadzimy w życie kilka zasad zdrowego stylu życia oraz będziemy jedli według piramidy zdrowego żywienia, a z pewnością w niedługim czasie zauważymy imponujące rezultaty.
Szybkie odchudzanie zwykle kończy się fatalnie w skutkach. Wiele ludzi nie rozumie, że tylko długofalowe działania mogą mieć pozytywne rezultaty, jeżeli chodzi o utratę wagi. Odchudzanie jest jak maraton, nie sprint. Musimy uzbroić się w cierpliwość i zmienić nasze nawyki żywieniowe. Jeżeli mamy z tym problem, zawsze możemy udać się do dietetyka, czy wykwalifikowanego trenera personalnego.