Nasturcja jadalna to piękny kwiat ozdobny, który można spotkać w wielu polskich ogrodach, a także na rabatach, balkonach. Trzeba przyznać, że nasturcja jest bardzo wytrzymała, jej pielęgnacja nie wymaga dużo uwagi. Roślina kwitnie do pierwszych przymrozków, dlatego często możemy cieszyć się jej kwiatami jeszcze pod koniec października i na początku listopada. Nasturcja właściwości to temat, który interesuje sporo osób. Poniżej więcej na temat tego, dlaczego warto lepiej poznać tę roślinę.

Nasturcja właściwości

Jakie właściwości ma nasturcja jadalna? Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, można ją spożywać. Kwiaty, a także nasiona, które można marynować w zalewie octowej, nadają się do wykorzystania do sałatek oraz dań na ciepło. Poza tym kwiatostany nasturcji można również używać jako element do dekoracji, wykorzystując na przykład na ciastkach, tortach, w sałatkach owocowych. Nasturcja ma dosyć pikantny smak, dlatego podkreśla między innymi dania wytrawne.

Nasturcja właściwości prozdrowotne

Atrakcyjne wizualnie kwiaty nasturcji, które pięknie prezentują się w sałatkach i na ciastkach to nie wszystko, co ta roślina ma do zaoferowania. Warto wiedzieć o tym, że jest ona bardzo bogata w witaminę C, dlatego bywa używana jako składnik naturalnych naparów oraz innych produktów, które polecane są dla osób mających problemy z przeziębieniem, szkorbutem, chorobami górnych dróg oddechowych. Poza tym nasturcja, a w szczególności jej ususzone pąki, nadają się idealnie dla osób mających problemy z zaparciami. Można w ten sposób wzbogacić swoją dietę, co pomaga w uregulowaniu wypróżnień. Liście nasturcji są bogate w różnego rodzaju składniki aktywne, które zwalczają między innymi bakterie. Dlatego właśnie nasturcja jest jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Można stosować ją między innymi do opatrywania świeżych ran. Pomaga w zahamowaniu rozprzestrzeniania się stanów zapalnych, jest polecana do leczenia różnego rodzaju uszkodzeń skóry. To tylko część właściwości, które posiada ta wspaniała roślina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here