Zgubienie telefonu to z pewnością bardzo niekomfortowa sytuacja, która wywołuje dużo stresu i negatywnych emocji. Najczęściej nie martwią nas konsekwencje finansowe związane z zaistniałą okolicznością, lecz inne kwestie jak utrata cennych plików czy kontaktów. Zanim przystąpimy do ogłoszenia zagubionego telefonu, warto podjąć próbę jego odnalezienia. Jak znaleźć zagubiony telefon?

Lokalizowanie zagubionego telefonu za darmo

telefon zgubiony jak znaleźć ios android
fot. pixabay.com

Dobrej jakości smartfon, wcale nie musi być niezwykle drogi. Wielu użytkowników wybiera smartfony do 1000 złotych. Przy odpowiednim wyborze, w tej cenie można znaleźć naprawdę dobrej klasy urządzenie, które posłuży nam przed długi okres czasu. Telefon jednak to coś więcej niż sprzęt do komunikacji. Wiele osób, korzysta z niego jak z przenośnego dysku, na którym umieszczane są różne dokumenty, zdjęcia, filmy czy kontakty, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Nadrzędną kwestią jest więc zablokowanie dostępu do danych telefonu, ustanawiając specjalny kod lub inne zabezpieczenie, np. odcisk palca, który skutecznie uniemożliwi na otworzenie zawartości urządzenia, gdy trafi ono w ręce osób trzecich. Nie pomoże to jednak w lokalizacji sprzętu, jednak wpłynie na bezpieczeństwo danych w nim przechowywanych.

Pierwszą rzeczą, którą robimy po zorientowaniu się, że nasz telefon zniknął z naszego pola widzenia, jest poproszenie kogoś, aby wykonał do nas połączenie. Po sygnale naszego dzwonka, jesteśmy w stanie wtedy odszukać nasz telefon. Gdy jednak nie usłyszymy znanej nam melodii, zaczynamy panikować. Producenci telefonów przychodzą na ratunek, oferując rozwiązania, które powinny ostudzić emocję.

Jak znaleźć zgubiony telefon Apple

telefon zgubiony jak znaleźć ios android
fot. pixabay.com

Elektroniczny gigant z Coupertino – Apple, podaje dokładne wytyczne co do sposobu odnajdowania zagubionego telefonu. Producent zaleca, aby zalogować się na stronie icloud.com/find lub wykorzystania w tym celu aplikacji LOKALIZATOR, który posiada praktycznie każdy iPhone z wersją oprogramowania iOS 13. Program ten stanowi hybrydę dwóch wcześniejszych aplikacji, o nazwie ZNAJDŹ MÓJ IPHONE i ZNAJDZ MOICH ZNAJOMYCH.

Prosty proces, polega na szybkie wyświetlenie pozycji iPhone’a na mapie. Kolejnym udogodnieniem jest skorzystanie z opcji odtworzenia na nim dźwięku oraz oznaczania go jako zagubionego. Ekran blokady tego telefonu będzie zawierał stosowną informację, którą ustawimy, a dostęp do telefonu oraz jego funkcji zostanie zablokowany.

Podstawą udanej operacji, jest sytuacja gdy urządzenie w ustawieniach posiada aktywne pole ZNAJDŹ MÓJ IPHONE. Ten warunek, umożliwia znalezienie telefonu nawet wtedy, gdy urządzenie nie jest połączone z internetem i znajduje się poza siecią komórkową.

Jest to jedyny, lecz bardzo skuteczny sposób na zlezienie zagubionego iPhone’a, który rekomenduje producent.

Jak znaleźć zagubiony telefon z Androidem?

Podczas gdy jesteśmy użytkownikiem tego systemu i utraciliśmy swój ukochany telefon, powinniśmy zalogować się na konto Google, z dowolnego urządzenia. Powinno być to te, które jest głównym profilem na naszym smartfonie. Wchodzimy wtedy w zakładkę KONTO – BEZPIECZEŃSTWO i gdy naszym oczom ujrzy się sekcja TWOJE URZĄDZENIA klikamy opcję ZNAJDZ ZGUBIONE URZĄDZENIE.

W przypadku gdy chcemy skorzystać z innego smartfona, w celu odnalezienia telefonu, możemy skorzystać z aplikacji GOOGLE ZNAJDŹ MOJE URZĄDZENIE, która dostępna jest w GOOGLE PLAY.

Tak jak w przypadku telefonów marki Apple, możemy tutaj liczyć na określenie lokalizacji urządzenia, odtworzenia dźwięku, czy ustawienia komunikatu, który będzie wyświetlał się na ekranie. Mamy do dyspozycji również możliwość usunięcia wszystkich plików z pamięci telefonu, jednak jest ono nieodwracalne. Można skorzystać z opcji odzyskania zdjęć i plików po odzyskaniu urządzenia, jednak może być to trudne zadanie. Aby jednak skorzystać z pomocy Google w odnalezieniu swojego sprzętu, również konieczna jest aktywna opcja ZNAJDŹ MOJE URZĄDZENIE.

Innym rozwiązaniem, które też bazuje na koncie Google jest linia czasu. To rozbudowany system lokalizacji, który umożliwia przejrzenie wszystkich miejsc, w których byliśmy ze swoim urządzeniem. Możemy sprawdzić to logują się na dowolnym urządzeniu na naszego konto Google. Warunkiem powodzenia tej czynności, jest to aby MAPY GOOGLE miały włączony cały czas dostęp do naszej lokalizacji.

Smartfony z systemem Android oferują wiele aplikacji, pozwalających namierzyć zagubiony sprzęt. Przykładem może być funkcja ZNAJDŹ MÓJ TELEFON od Samsunga. W każdym przypadku, należy jednak pamiętać o wcześniejszym skonfigurowaniu tej aplikacji, gdyż wyłączona nie zda się na zbyt wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here