Popularność platform umożliwiających sięganie do biblioteki ogromnej ilości filmów spowodowało popularność łączenia laptopów z telewizorami. O wiele lepiej cieszyć się rozrywką na wielkim ekranie. Nie każdy posada telewizor, umożliwiający korzystanie z takich aplikacji jak Netflix czy HBO GO. Dostępne są one tylko w przypadku urządzeń typu Smart TV. Wtedy najlepszą opcją jest właśnie wspomniana łączność tych 2 urządzeń.

Laptopa z telewizorem często łączą również gracze, pragnący przeżyć nowy rodzaj rozgrywki i emocji, którą z pewnością da prowadzenie batalii na dużej przestrzeni ekranu. Połączenie tych 2 sprzętów ma jeszcze sporo zalet. Możemy zrobić to w celu oglądania zdjęć, filmów, które umieszczone są na naszym przenośnym komputerze.

Jak podłączyć laptop do telewizora?

laptop telewizor podłączenie
fot. pixabay.com

Niezależnie od powodu, warto poznać wszystkie techniki, umożliwiające bezpieczne przeprowadzenie tego procesu. Podpowiadamy jak połączyć laptop z telewizorem w skuteczny i prosty sposób.

Podłączenie laptopa do telewizora – kabel HDMI

Zacznijmy od najbardziej popularnego i chyba najprostszego połączenia. Większość telewizorów posiada jedno lub więcej wejść HDMI, którymi możemy posłużyć się do połączenia urządzeń. To samo dotyczy też laptopów. Praktycznie każde urządzenie posiada taki port. Aby umożliwić połączenie telewizora z laptopem należy jedynie zakupić kabel HDMI o długość, której będzie nam potrzebna.

Warto określić jaka odległość będzie dzieliła te 2 urządzenia. Weźmy pod uwagę fakt, że laptop może wymusić konieczność podłączenia go do ładowania. Najlepiej więc, aby odległość między telewizorem a laptopem zawierała jeszcze bliskość kontaktu. Koszt kabla HDMI zależy przede wszystkim od jego jakości oraz producenta. Polecamy zakup produktu ze średniej półki, którego koszt wyniesie do 50 złotych. Zaletą tego rozwiązania jest to, że przenosi nie tylko obraz ale też dźwięk, ponieważ po jego podłączeni sygnał audio odtwarzany będzie przy pomocy telewizora. Przed zakupem, upewnijmy się czy laptop, który chcemy podłączyć ma zwykły port HDMI czy micro HDMI.

Cały proces podłączenia, polega zaledwie na odpowiednim wetknięciu kabla do urządzeń i wybrania na telewizorze odpowiedniego źródła odbieranego sygnału. Wybieramy slot, do którego podłączaliśmy kabel i gotowe.

Starsze typy telewizorów i laptopów mogą nie posiadać wejść HDMI. Na ich miejscu mogą znajdować się złącza VGA lub DV, do których również możemy znaleźć odpowiedni kabel. W sytuacji, gdy złącza w obu urządzeniach się różnią należy zakupić kabel dostoswany do obu wejść. Jeżeli nie jest to możliwe, należy szukać kabli i odpowiednich przejściówek, zapewniających odpowiednie połączenie.

Jak podłączyć laptop z telewizorem bezprzewodowo?

Dla przeciwników wijących się kabli istnieją metody, przy pomocy którzy można łączyć urządzenia bezprzewodowo. Jednym z nich jest technologia Wireless Display, w skrócie WiDi, która została opracowana przez firmę Intel. Jest jednak niestety bardzo mało popularna, z racji rzadkiego występowania w urządzeniach.

Większą popularnością przy tego typu połączeniach, cieszy się standard DLNA, który wykorzystywany jest przez większość nowoczesnych sprzętów. Wadą tego połączenia może okazać się słaba jakość sygnału. Innowacyjne telewizory Smart TV, posiadają technologie umożliwiające łatwy streaming treści.

Podłączenie laptopa do telewizora przy użyciu urządzeń zewnętrznych

laptop telewizor podłączenie
fot. pixabay.com

Jednym z najpopularniejszych urządzeń tego typu jest Google Chromecast. Jest to urządzenie, które należy podłączyć do portu HDMI w telewizorze oraz źródła zasilania.

To niepozorne urządzenie umożliwia nie tylko przekazywanie treści z laptopa, lecz też połączenie telewizora z internetem. Jest to świetna technika, aby wzbogacić telewizor o technologię Smart TV. Dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dodatkowymi programami i aplikacjami.

Z pewnością bardzo ważna zaletą będzie dla użytkowników cena tego urządzenia. Nabędziemy je już za ok. 150-200 złotych.

Oczywiście istnieją również jeszcze inne urządzenia, które pozwolą na takie połączenie. Jest to np. Roku Streaming Stick. Działa na bardzo podobnej zasadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here