Usługa BLIK, dostępna jest w mobilnych aplikacjach większości banków. Taka forma płatności to coraz bardziej popularna szansa, na dokonywanie bezpiecznych transakcji w internecie, płatności w sklepach stacjonarnych, bez konieczności posiadania przy sobie karty.

Co to jest BLIK?

BLIK jest nowoczesną formą płatności mobilnych, z którego korzysta już miliony klientów od 2015 roku. Oferuje nam szereg możliwości, np. przelew na numer telefonu, szybkie płatności z wykorzystaniem terminali płatniczych czy wypłata gotówki z bankomatu bez użycia karty. Takim standardem płatniczym może posługiwać się praktycznie każdy klient, a lista banków obsługujących tę płatność ciągle się powiększa. Również reklamy telewizyjne i wszelkie akcje promocyjne w internecie, skłaniają do skorzystania z wygody korzystania z tego rozwiązania. Dla wielu osób tak funkcja stała się już nieodłącznym elementem transakcji płatniczych.

Płacenie BLIK-iem wygląda następująco. Użytkownik smartfona, który połączony jest z internetem, generuje za pośrednictwem aplikacji swojego banku, krótki kod. Następnie wprowadza go np. do terminala płatniczego, jeżeli pragnie zapłacić za produkty nabyte w sklepie. Kilka sekund po wpisaniu tego kodu, pojawia się informacja o potencjalnej transakcji, którą należy potwierdzić. Po zatwierdzeniu transakcja dochodzi do skutku.

Co umożliwia system BLIK?

Blik płatność online
fot. pixabay.com

Metoda ta, głównie kojarzy się z obszarem wirtualnym jednak oferuje znaczeni więcej. Są to między innymi:

– zakupy online, które również opierają się na podaniu wygenerowanego w aplikacji mobilnej kodu. Tu jednak sprawa może być jeszcze prostsza, ponieważ mamy możliwość zapisania przeglądarki lub strony internetowej, które uznamy za bezpieczne, dzięki czemu nie będziemy musieli potwierdzać transakcji.

– płatności w sklepach stacjonarnych, gdzie podczas standardowych zakupów w stacjonarnych sklepach, jako narzędzie płatnicze może posłużyć nam tylko smartfon. Koniec z noszeniem uciążliwych portfeli. Kod BLIK gwarantuje pełne bezpieczeństwo w przypadku takich transakcji.

– wypłata gotówki z bankomatu. Dzięki kodzie, który uzyskamy po wybraniu w aplikacji opcji wypłaty BLIK możemy swobodnie wypłacić określoną ilość gotówki

– przelew na numer telefonu. Rewolucyjne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy znać numer konta bankowego adresata. Wystarczy nam jego numer telefonu, aby wykonać przelew.

Płatność za pomocą systemu BLIK, ściśle powiązana jest z rozwojem technologii, co oznacza że w sieci, staje się ona niemal standardem, który umożliwia błyskawiczny transfer środków, a to wszystko otoczone pełną gwarancją bezpieczeństwa.

Jakie banki oferują płatności BLIK?

Bank Zachodni WBK,

Alior Bank,

Bank Millennium,

Bank Zachodni WBK,

Bank Millennium,

mBank,

BGŻ BNP Paribas,

ING Bank Śląski,

Orange Finanse,

PKO Bank Polski,

Bank Pekao S.A.,

Getin Bank,

T-Mobile Usługi Bankowe,

Credit Agricole,

Raiffeisen Polbank.

Gdzie można płacić BLIK-iem?

Blik płatność online
fot. pixabay.com

Metoda mobilnych płatności BLIK, to forma transakcji, która akceptowana jest obecnie w wielu miejscach. To między innymi sklepy stacjonarne i internetowe, urzędy, restaurację czy poczta. Dzięki wygodzie dokonywania płatności w ten sposób, staję się on bardzo popularny i szacuje się, że w niedługim czasie może zastąpić wiele transakcji bezgotówkowych. Skorzystamy z niego na różnych portalach aukcyjnych i sklepach internetowych. Aby dowiedzieć się, czy dane miejsce obsługuje taką płatność należy szukać charakterystycznego loga BLIK na czarnym tle, lub zapytać sprzedawcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here