Branża spożywcza wymaga specjalnych warunków do przechowywania produktów. Magazyny, sklepy lub samochody transportowe poddawane są regularnym kontrolom sanepidu, które mają sprawdzać panujące na miejscu warunki. Również producent palet plastikowych musi dostosować swoje wyroby do obowiązujących wymogów.

Palety wykorzystywane w branży spożywczej

Palety z tworzywa mają wiele zalet, dzięki którym bardzo dobrze sprawdzają się w branży spożywczej. Przede wszystkim są łatwe do utrzymania w czystości. Można je szybko umyć oraz zdezynfekować. Palety mają gładką powierzchnię, do której nie przywiera brud i kurz.W przechowywaniu i transporcie produktów przeznaczonych do spożywania ważne jest, aby zapewnić stały dopływ powietrza. Palety z tworzywa sztucznego mogą być produkowane z otworami. Produkty spożywcze przechowywane na takich paletach są przez cały czas wentylowane. Nie ma więc ryzyka, że artykuły umieszczone na samym dole ulegną zepsuciu lub spleśnieją na skutek braku dostępu powietrza.

Palety do skrzyń z warzywami i owocami

Perforowane palety będą niezwykle pomocne na magazynach przechowujących owoce i warzywa. W umieszczonych bezpośrednio na płaskiej, pełnej powierzchni skrzynkach z jabłkami szybko pojawiłyby się ślady pleśni lub zgnilizny. Jabłka, gruszki lub śliwki muszą mieć zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza podczas magazynowania oraz transportowania.

Bezpieczne palety z tworzywa sztucznego

Palety z tworzyw sztucznych mają o wiele wyższą trwałość niż palety drewniane. Drewno trzymane na zewnątrz magazynu w czasie deszczu lub mrozów traci swoje właściwości. Nasiąka wilgocią oraz butwieje. Palety drewniane już po krótkim okresie użytkowania rozpadają się i nie mogą być dłużej wykorzystywane.Producent palet plastikowych zapewnia produkty w różnych rozmiarach. Dzięki temu palety z tworzyw sztucznych wykorzystywane są nawet w małych magazynach lub w pojazdach transportujących. Palety są bardzo odporne na każde warunki atmosferyczne i mogą być przechowywane na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here