Klinika flebologii to miejsce, w którym pomoc znajdzie każda osoba, która ma problemy z funkcjonowaniem naczyń żylnych. Flebologia to jedna z gałęzi chirurgii naczyniowej, która zajmuje się leczeniem stanów przewlekłych, a także ostrych. Lekarz od żylaków to osoba, która coraz częściej można spotkać nie tylko w prywatnej klinice flebologii, czy gabinetach medycyny estetycznej. Flebologów coraz częściej można spotkać w ogólnodostępnych przychodniach leczniczych.

Flebolog Warszawa- kiedy trzeba go odwiedzić?

Każda osoba, która zaobserwuje u siebie żylaki z krętymi i wypukłymi żyłami, drobne pajączki, albo cierpi na przewlekły ból nóg i opuchlizny kostek powinien skorzystać z pomocy lekarza od żylaków. Wszystkie te objawy mogą świadczyć o niewydolności żylnej. Choroba ta, nieleczona, może prowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak np. zakrzepica żylna lub zator płucny. Do chorób takich przyczynia się także nieaktywny tryb życia, skłonności genetyczne i niewłaściwa dieta.

Klinika flebologii- jak przebiega leczenie żylaków?

Flebolog Warszawa, zanim wybierze właściwą metodę leczenia przeprowadzi dokładna i szczegółową diagnostykę. Lekarz od żylaków za pomocą USG z kolorowym Dopplerem ocenia możliwość odprowadzania krwi przy pomocy mięśni, które otaczają naczynia krwionośne. badanie to jest niezbędne, aby określić jak wydolny jest układ żylny.Po postawieniu diagnozy flebolog, mając na względzie stopień zaawansowania schorzenia, wybiera właściwą metodę leczenia. Mogą to być metody inwazyjne, takie jak zabiegi chirurgiczne, laserowe, a także ostrzykiwania, czyli skleroterapia. Zabiegi mogą być także nieinwazyjne, czyli echoterapia, ultradźwięki, a także manualny drenaż limfatyczny. Po przeprowadzeniu zabiegów inwazyjnych wskazana jest kompresoterapia, która polega na ciasnym bandażowaniu nogi, albo noszeniu przez pewien czas specjalnych pończoch uciskowych.Wszystkie nowoczesne metody leczenia nie wymagają od pacjenta ani przebywania na zwolnieniu chorobowym ani poddania się długiej i uciążliwej rehabilitacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here