Instagram to platforma gromadząca bardzo szerokie grono użytkowników. Możemy przeglądać tu miliony niezwykłych fotografii i postów w klasycznej postaci lub znikających po 24 godzinach Stories. Czasami może jednak dochodzić do sytuacji, gdy z pewnych względów nie chcemy już korzystać z tej aplikacji. Zachodzi wtedy konieczność jej usunięcia. Poniżej pokażemy prosty sposób, w jaki można zniknąć z Instagrama na chwile lub na zawsze.

Niestety usunięcie aplikacji ze wszystkich urządzeń, na których jesteśmy zalogowani w serwisie nie załatwi sprawy. Nie jest to tak proste, a odinstalowanie aplikacji np. z telefonu nie usunie lub nie zawieszenie naszego konta. Aby zrobić to skutecznie, należy zapoznać się z poniższymi krokami.

Jak chwilowo dezaktywować konto na Instagramie?

Instagram usuwanie dezaktywacja konto
fot. pixabay.com

Często dochodzi do sytuacji, gdy tylko chwilowo chcemy wyrwać się ze szpon pochłaniającego medium i przerwać naszą obecność w niej na krótki moment. Na szczęście nie musimy podejmować radykalnych kroków, mających na celu usuwanie konta. Jeżeli czujesz, że przytłacza Cię obecność na tym portalu, lub po prostu chcesz nabrać dystansu lub zrobić przerwę w oglądaniu treści to mamy dla Ciebie dobrą informację. Istnieje prosta metoda, na chwilową dezaktywacje konta. Dzięki temu nie będziemy otrzymywali żadnych powiadomień i wiadomości z tego portalu i będzie się tak działo przez określony wcześniej przez nas czas.

Dezaktywacja konta na Instagramie

Pierwszym krokiem, do chwilowej przerwy w korzystaniu z konta jest poprawne zalogowanie na nim. Istotnym elementem jest wykonanie tej czynności na komputerze stacjonarnym lub w telefonie, lecz w przeglądarce internetowej. Dezaktywacja konta niestety nie jest możliwa bezpośrednio w aplikacji.

Następnie przenosimy się do widoku głównego naszego profilu i klikamy w ikonę, która widoczna jest w prawy górnym rogu wyświetlacza. Klikamy opcję – Edytuj profil.

Na samym dole wybieramy opcję – Tymczasowe wyłączenie konta. Kolejnym krokiem, który musimy podjąć jest odpowiedź dlaczego chcemy wyłączyć konto. Gdy odpowiemy, zostaniemy poproszeni o weryfikację w postaci hasła, by następnie wcisnąć opcję – Wyłącz tymczasowo konto.

Przez cały czas Twojej nieobecności na portalu, wszystkie interakcje, których dokonałeś będą zachowane na serwerach Instagrama. To samo tyczy się zdjęć, stories i wyróżnień. Pozostaną również komentarze i serduszka pod Twoimi postami. Jednym słowem wszystkie informacje na koncie zostaną zachowane, więc nie ma obaw że je utracisz. Obserwujący i obserwowani również zostają w tej samej formule, co przed zawieszeniem konta.

Jak usunąć konto na Instagramie na zawsze?

Instagram usuwanie dezaktywacja konto
fot. pixabay.com

Jeżeli jesteś w 100% zdecydowany aby zakończyć przygodę z tą platformą,  możesz podjąć kroki mające na celu całkowite usunięcie Twojego konta. Przed tą decyzją jednak powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty, które się z tym wiążą. Po pierwsze utracimy wtedy wszystkich obserwatorów, komentarze i lajki z profilu. Udostępnione informację znikną bezpowrotnie, a nazwa konta może zostać przejęta przez kogoś innego.

Administratorzy portalu nie mogą przywrócić usuniętego konta. Warto więc przemyśleć tą decyzję bardzo dokładnie, analizując wszystkie za i przeciw. Być może chwilowa przerwa będzie tym, czego potrzebujemy.

Jeżeli jednak zadecydujemy się na całkowite usunięcie profilu z Instagrama powinniśmy podjąć następujące kroki.

Proces ten, jest bardzo podobny do poprzedniego. Logujemy się do naszego konta, pamiętając o tym, żeby zrobić to poprzez przeglądarkę internetową. Później odpowiadamy na pytanie dlaczego chcemy to zrobić. Uzasadnienie nie musi być bardzo długie i skomplikowane. Ostatni krok to wciśnięcie przycisku – Trwale usuń moje konto.

Ten krótki poradnik pomoże Ci pożegnać się z Instagramem na krótko lub na dłuższy czas. Mamy nadzieje, że okazał się pomocny i dzięki niemu wykonasz tą czynność bez problemu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here