Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Większość z nas, szuka szybkiej recepty na trwałe i szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Poszukujemy magicznej pigułki, zaopatrujemy się w stertę suplementów, stosujemy drakońskie diety i intensywne ćwiczenia. Czasami waga bardzo szybko ulega zmianie, jednak w krótkim czasie obserwujemy efekt jo-jo, który prowadzi do powrotu do wcześniejszej wagi, lub nawet jej przerost.

Odchudzanie to proces, który wymaga cierpliwości. Nie ma recepty na szybkie pozbycie się dużej ilości kilogramów. Owszem, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem i zdrową dietą, prawdopodobnie na początku bardzo szybko dostrzeżesz rezultaty. Jednakże w późniejszym okresie, postępy będą nieco wolniejsze i tylko wola walki, determinacja i systematyczność pomogą w walce o piękna figurę.

odchudzanie dieta zdrowie
fot. pixabay.com

Efektywne odchudzanie wbrew powszechnej opinii to nie masa wyrzeczeń, praca do ostatniej kropli krwi. Aby cieszyć się zdrowiem i smukła sylwetką należy wprowadzić do swojego życia kilka zasad zdrowego stylu życia, dzięki którym naszego żywienia nie będziemy traktowali jak dietę, a naturalny element naszego codziennego życia. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych wskazówek jak szybko i skutecznie schudnąć.

Początki zawsze są trudne. Niezwykle ciężko zmienić swoje stare nawyki i zamienić je na nowe. Jednak tylko dzięki temu zdobędziesz swoją wymarzoną figurę i wreszcie poczujesz się zdrowo i komfortowo w swoim ciele. Pamiętaj o tym, aby stosować metodę kaizen (małych kroków). Nie nastawiaj się na spektakularny sukces w tydzień, przygotuj się raczej na sukcesywną, regularną pracę.

Pamiętaj również o tym, że zrzucenie wagi i dojście do pożądanej sylwetki to nie koniec Twojej drogi. To dopiero jej początek. O ile zdobycie smukłej sylwetki jest dość dużym wyzwaniem, o tyle utrzymanie jej, jest jeszcze trudniejsze. Dużo osób, po zdobyciu wymarzonej figury, nadrabia zaległości, związane z jedzeniem różnych smakołyków, których odmawiali sobie wcześniej. Efekty mogą być opłakane w skutkach, ponieważ możemy bardzo szybko stracić to, nad czym tak długo pracowaliśmy. Poniżej przedstawiamy jakie nawyki wprowadzić do swojego życia, aby móc cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem przez długi czas.

Odchudzanie to maraton, nie sprint

Większość „super diet” zdobywa szybko swoją popularność, za sprawą haseł, mówiących o spektakularnych efektach, w krótkim okresie czasu. Jakież jest zdziwienie osób, którzy zastosują się do rad powyższych diet, gdy po pewnym czasie ważą jeszcze więcej, niż przed rozpoczęciem takiej kuracji. Stosowanie zbyt rygorystycznych diet, mających na celu szybkie pozbycie się wagi, czynią w organizmie często spustoszenie. Efekt jo-jo, niedobór witamin i minerałów to tylko jedne z łagodniejszych spraw, które spotkają nas po zastosowaniu takich sposobów odchudzania. Kolejne próby mogą tworzyć jeszcze gorsze efekty, w związku z czym można popaść w choroby jak anoreksja czy bulimia.

Rozsądniej jest nie stosować się do „diety”, tylko wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki, które długofalowo pomogą odnieść wielki sukces.

Spożywaj posiłki regularnie

Regularność we wszystkim jest istotna. Tak samo jest w przypadku jedzenia. Jeżeli zastanawiasz się jak szybko schudnąć, to właśnie jest jeden z ważniejszych elementów całej układanki. Postaraj się aby Twoje menu składało się z 4-5 lekkich posiłków, które zjesz w 3-4 godzinnych odstępach. Dzięki czemu Twój organizm cały czas będzie najedzony, a Ty nie będziesz myśleć o podjadaniu kalorycznych przekąsek między posiłkami. Dodatkowo, takim zabiegiem podkręcisz swój metabolizm.

Wybieraj zdrowe produkty

odchudzanie dieta zdrowie
fot. pixabay.com

Jedzenie zdrowych produktów to fundament efektywnego odchudzania. Pomoże w szybkim tempie uzyskać smukły brzuch i wymarzoną sylwetkę. Komponuj swoje posiłki w oparciu o produkty o niskim indeksie glikemicznym, które nasycą Cię na dłużej.

Postaw na wodę

Ciało człowieka w większości składa się z wody. Jest to ciekawostka, która powinna dać nam do myślenia. Normalne funkcjonowanie nie jest możliwe bez odpowiedniej dawki płynów, nie mówiąc już o odchudzaniu. Jeżeli nie dostarczymy odpowiednich racji wody do naszego organizmu, zacznie od gromadzić toksyny, które mogą mieć zły wpływ na naszch organizm. Jeżeli więc chcesz aby odchudzanie było skuteczne, pij codziennie wodę regularnie, małymi łyczkami. Optymalna jej dzienna ilość to 2-3 l.

Aktywność fizyczna

Przechodzimy do ostatniego, bardzo ważnego elementu procesu odchudzania. Jeżeli chcesz aby Twoje wysiłki związane z przyrządzaniem zdrowych posiłków nie poszło na marne, zacznij regularnie uprawiać jakiś sport. Nie musi być to jakaś niebezpieczna dyscyplina. Możesz zacząć od zwykłego spaceru, a z czasem zacząć jeździć na rowerze czy biegać. Każda aktywność jest dobra, pod warunkiem że wykonujemy ją regularnie i co najmniej przez 30 minut.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here