Jak odblokować telefon zablokowany wzorem? 

Ochrona telefonu t bardzo istotna sprawa. W końcu przechowujemy na nim ważne dla nas plik, jak zdjęcia, filmy czy dokumenty. Do zablokowania telefonu, w zależności od modelu, możemy użyć hasła, wzoru lub wykorzystać skaner linii papilarnych. Najbardziej nowoczesne smartfony, oferują możliwość odblokowania urządzenia za pomocą skanera tęczówek oczu lub twarzy. Jeżeli z jakiegoś powodu takie rozwiązanie nie zadziała, dalej mamy możliwość przejścia do menu głównego wpisując odpowiedni kod lub nakreślając wcześniej wybrany wzór. Niestety zdarzyć się może sytuacja, gdzie podczas zapamiętywania dużej ilości informacji, nasz mózg spłata nam figla i zapomnimy PIN-u chroniącego nasze dane. Co wtedy zrobić?

Dlaczego warto zabezpieczyć telefon hasłem?

odblokowanie telefonu hasło
fot. pixabay.com

Zablokowanie dostępu do naszego urządzenia mobilnego to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa. Często nie zdajemy sobie sprawy, że taka mała blokada, może skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei. Nierzadko może dojść do sytuacji, gdzie po prostu zgubimy nasz telefon, czy to w metrze, sięgając po portfel w sklepie czy biegając. Istnieje jednak prosty sposób odnalezienia swojego urządzenia, o którym pisaliśmy tutaj.

Utracić swój ukochany smartfon możemy również na skutek kradzieży. Gdy telefon nie będzie chroniony, oprócz utraty urządzenia, złodziej może zyskać dostęp do naszych prywatnych wiadomość, kont na social media, a nawet kont bankowych. Niezmiernie ważne jest więc używanie takiej ochrony.

Jak odblokować telefon chroniony hasłem?

Każdemu może zdarzyć się chwila zapomnienia i tak zwana pustka w głowie, podczas której zapominamy hasła lub wzoru chroniącego nasz smartfon. Na szczęście istnieje kilka możliwości, aby dostać się do naszego urządzenia, które jest zablokowane. Większość blokad można usunąć przy pomocy przywrócenia systemu urządzenia do ustawień fabrycznych. Ta metoda ma jednak wielki minus – tracimy bezpowrotnie wszystkie dane, tak więc z tej opcji możemy skorzystać tylko w skrajnych przypadkach.

Odblokowanie telefonu za pomocą konta Google

Pierwszym sposobem, który przedstawimy, ma na celu odblokowanie telefonu z Androidem. Jeżeli wpisaliśmy kilkukrotnie źle hasło lub wzór i posiadamy konto Google, z pewnością wyświetli na się stosowna notka, pod tytułem: Nie pamiętam wzoru lub hasła. Klikamy w ten odnośnik i logujemy się na swoje konto Google, które akurat przypisane jest do naszego urządzenia. Następnie resetujemy istniejącą blokadę. Jeżeli nie pamiętamy hasła nawet do naszego konta Google, to tu też istnieje możliwość jego odzyskania. Wystarczy, że klikniemy również w sekcję – nie pamiętam hasła i postąpimy zgodnie z dalszymi instrukcjami. Zazwyczaj możliwość zresetowania hasła przyjdzie na e-mail pomocniczy lub numer telefonu.

Odblokowanie telefonu za pomocą zewnętrznego oprogramowania

Podczas gdy chcemy odblokować telefon za pomocą programu, z pomocą przychodzi dr.fone. Dzięki niemu, skutecznie możemy zdjąć blokadę z naszego urządzenia. Wystarczy, że pobierzemy go i zainstalujemy na nasz komputer. Podłączamy do niego telefon i po pojawieniu się listy na ekranie monitora wybieramy odpowiedni model smartfona, a następnie uruchamiamy go ponownie w trybie Recovery. Program będzie nas informował o statusie postępowania i następnych krokach. Warto nadmienić, iż za pomocą tej aplikacji, możemy odblokować telefony nie tylko z systemem Android, lecz także iOS.

Odblokowanie telefonu z systemem iOS
odblokowanie telefonu hasło
fot. pixabay.com

Dla posiadaczy telefonów marki Apple, także mamy dobrą wiadomość. Istnieje prosta metoda aby odblokować telefon z systemem iOS. Jedyne co musimy zrobić, to wykorzystać w tym celu znaną użytkownikom iPhone’a aplikacje iTunes. To jak będzie przebiegała operacja, w głównej mierze zależy od tego, jaki model telefonu posiadamy.

Zazwyczaj uruchamiamy podłączone do naszego komputera urządzenie w awaryjnym trybie. Po uruchomieniu programu iTunes wybieramy opcję Odtwórz. Kilka minut później, zostanie pobrane oprogramowanie, które umożliwi skonfigurowanie telefonu na nowo.

Należy nadmienić, że jeżeli nie wiemy jak odblokować telefon, lub nie czujemy się na siłach, aby wykonać tą czynność, zawsze możemy udać się w tym celu do autoryzowanych serwisów urządzeń mobilnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here