Jak zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrastania? Jak kontrolować nawadnianie, naświetlenie i inne czynniki, które wpływają na to, jak rozwijają się uprawy? Odpowiedzią na to pytanie jest automatyzacja upraw, która jest nieodłącznym elementem nowoczesnego rolnictwa wertykalnego. Poznaj możliwości aplikacji Grow Wizard, dzięki której możesz kontrolować uprawy wertykalne Hydropolis.

Grow Wizard – czym jest aplikacja do automatyzacji upraw

Gro Wizard to oprogramowanie, które zostało stworzone przez Hydropolis – firmę projektującą i budującą nowoczesne systemy upraw wertykalnych. Automatyzacja rolnictwa pozwala osiągnąć jeszcze większą wydajność i poziom zrównoważenia uprawy roślin, przez które możemy budować ekologiczny i łańcuch żywnościowy. Aplikacja Grow Wizard przeznaczona jest do kontrolowania upraw prowadzonych w technologiach opracowanych przez Hydropolis, tj. Smart Crop oraz Plantainer.

Celem aplikacji Grow Wizard jest przygotowanie i zastosowanie na uprawach wertykalnych odpowiedniej wartości temperatury, nawodnienia, naświetlenia, koncentracji gazów i wilgotności, a także właściwych parametrów pożywki dla roślin. Oprócz tego oprogramowanie daje możliwość planowania i oceny upraw.

Główna zadania oprogramowania Grow Wizard

Grow Wizard pozwala kontrolować uprawę wertykalną zdalnie z poziomu komputera. System wyposażony jest także w niezbędne urządzenia, czyli m.in. czujniki, przetworniki, falowniki i zawory, które umożliwiają kontrolę zautomatyzowanej uprawy. Główna zadania, jakie możesz realizować z wykorzystaniem aplikacji to:

  • nawadnianie uprawy – w tym zakresie aplikacja pozwala na sterowanie nawadnianiem uprawy, kontroli parametrów pożywki w zbiorniku głównym, składu pożywki, a także zarządzanie systemem rekultywacji pożywki;
  • kontrola oświetlenia – aplikacja pozwala na sterowanie czasem naświetlenia, symulowanie dnia słonecznego czy zapewnianie DLI właściwego dla danej rośliny;
  • kontrola atmosfery – w tym zakresie Grow Wizard pozwala ustalać temperaturę, wilgotność i koncentrację dwutlenku węgla;
  • prowadzenia dziennika upraw – może on obejmować planowanie uprawy, kontrolę jakości oraz raporty.

Automatyzacja upraw – korzyści

Automatyzacja rolnictwa za pomocą oprogramowania Grow Wizard pozwala stworzyć optymalne warunki do wzrastania każdej rośliny. Dzięki aplikacji ustawisz właściwy poziom nawodnienia, naświetlenia czy dozowania odżywek. W ten sposób możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału genetycznego roślin, co wpływa na osiągniecie wysokiej zawartości substancji odżywczych oraz pełnego smaku, a zatem jak najlepszej jakości plonów.

Ponadto aplikacja Grow Wizard optymalizuje koszty uprawy. Wynika to wprost z funkcji dozowania właściwej dla danej rośliny ilości wody, naświetlenia czy substancji odżywiających. W ten sposób wykorzystuje się dokładnie tyle zasobów, ile jest niezbędne do osiągnięcia jak najlepszych efektów.

Sprawdź także: Jak działają farmy wertykalne?

Automatyzacja rolnictwa – podsumowanie

Aplikacja Grow Wizard, dzięki której możliwe jest kontrolowanie upraw wertykalnych Hydropolis, to jeden z milowych kroków, które wykonało współczesne rolnictwo w kierunku stania się nie tylko wydajniejszym i bardziej opłacalnym, ale również bardziej zrównoważonym i przyjaznym środowisku naturalnemu. Chcesz prowadzić farmę na miarę XXI wieku? Przekonaj się o korzyściach, jakie niesie automatyzacja upraw z technologią Hydropolis. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here