Nadmierne wypadanie włosów często przeradza się w chroniczne łysienie. Przyczyn patologicznego osłabienia cebulek może być wiele, począwszy od urazów mechanicznych (na przykład na skutek wypadków), poprzez przyjmowanie niektórych leków, na przeżyciu traumatycznego wydarzenia kończąc. Wiele zależy również od gospodarki hormonalnej i kwestii genetycznych. Lekarze proponują osobom dotkniętym łysieniem środki farmakologiczne, kosmetyki pobudzające krążenie, kosztowne zabiegi medycyny estetycznej. Niestety, większość kuracji kończy się fiaskiem. Nawet ostateczne rozwiązanie, jakim dla wielu osób jest przeszczep włosów, nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Obecnie najpewniejszą bronią w walce o lepsze życie i spoglądanie z dumą w lustro są peruki. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli szczególnie godna uwagi jest naturalna lub syntetyczna peruka na mikroskórze. Czym charakteryzują się tego typu wyroby perukarskie? Tego dowiesz się z lektury poniższych akapitów!

Włosy na mikroskórze: druga skóra

Peruka na mikroskórze zapewnia maksymalnie naturalny wygląd oraz wysoki komfort użytkowania. Podstawą nowoczesnych peruk oferowanych przez czołowych producentów są nie tiulowe czepki, a mikroskóra, czyli delikatny materiał, którego struktura do złudzenia przypomina ludzką tkankę. Każdy włos nanoszony jest na bazę ręcznie. W tego typu nakryciach dodatkowo bielone są węzełki, co potęguje naturalny efekt. Obawa o to, że stojący blisko rozmówca zauważy Twój problem wreszcie odchodzi w zapomnienie. Mikroskóra zlewa się ze skórą głowy w taki sposób, że granice między ciałem a nakryciem stają się dla innych osób niezauważalne. Walory mikroskóry nie ograniczają się wyłącznie do doskonałego efektu wizualnego. Ta technologia ma szereg innych atutów. W parze z prezencją idzie również komfort użytkowania. Delikatna baza ściśle przylega do skalpu i nie zmienia swojego położenia. Starannie dopasowana peruka może towarzyszyć Ci przez cały, intensywny dzień – w szkole czy pracy, joggingu czy zajęć fitness. Ponadto, baza z mikroskóry przepuszcza powietrze i jest przyjazna nawet wrażliwej skórze.

Peruka naturalna czy syntetyczna? Wybór należy do Ciebie

W salonach perukarskich znajdziesz dwa typy peruk na mikroskórze: tkane z naturalnych oraz syntetycznych włosów. Szczególnie dużym uznaniem wśród osób na co dzień noszących peruki cieszą się modele naturalne, wykonane z pukli ściętych od innych ludzi. Fryzury tkane z pukli pozyskiwanych od darczyńców są miękkie, lśniące i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ogromną zaletą jest możliwość ich stylizacji. Peruki z naturalnych włosów słowiańskich czy europejskich możesz dowolnie modelować, kręcić i prostować, dostosowując tym samym swój wygląd do nastroju, stylizacji i okazji. Są one trwałe i w naturalny sposób odbijają światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here